Ar „OLED“ ekranas bus lėtai?

- Nov 01, 2018-

Pranešama, kad nors JAV reklamos agentūra, Nacionalinė reklamos agentūra (NAD), neseniai paprašė „LG“ sustabdyti vadinamąjį „tobulą juodąjį“ ir „begalinį kontrastą“ ir kitą klaidingą reklamą, jos OLED televizija turi geriausią juodąjį efektą .


Tačiau svarbiausia yra ne vaizdo kokybė, nesvarbu, kaip televizijos gamintojai, tokie kaip „Samsung“, „Sony“, „Panasonic“ ir „Philips“ teigia esąs aukščiausios klasės, ypač vartotojų akyse. Šis OLED ir QLED palyginimas primena prieš dešimtmetį vykusią PDP ir LCD konkurenciją.


Tačiau OLED technologija gali turėti rimtesnį pagrindinį trūkumą, todėl neįmanoma tikrai tapti geriausia televizijos ekrano technologija: senėjimas.


Lėtas senėjimo procesas


Apie tai buvo pranešta anksčiau susidariusių OLED senėjimo problemai, apie kurią pranešta daug kartų. 2015 m. „LG“ įdiegė „N Seoul Tower“ OLED ekraną, kuriame matyti senėjimo požymiai, nors tuo metu jis buvo laikomas izoliuotu įvykiu. Šiemet „LG“ įdiegė 2018 naują „OLED“ televizoriaus ekraną Pietų Korėjoje esančiame Incheono oro uoste, dėl kurio susidūrė problema ir privertė ją pakeisti LCD ekranu. Pasak užsienio žiniasklaidos, „LG“ OLED televizija dar kartą viešai „išėjo“ į žinomą pramonės renginį, ir yra akivaizdesnė problema, kai susidūrė.


Bendrovė kovojo su tuo, kad įprastomis žiūrėjimo sąlygomis jie gali trukti ilgiau; tačiau gerai žinoma TV reitingų agentūra „Rtings“ nustatė, kad LG OLED televizoriai sudegino 4000 valandų po to, kai jie buvo išbandyti per mėnesį. Ekrano reiškinys yra daug greitesnis už laiką, kurį reikia ekrano reklamai.


Labiau tikėtina, kad bus panašesnės ataskaitos, nesvarbu, ar tai yra „LG Electronics“ „OLED“ televizija, ar „OLED“ ekranai, įsigyti „LG Display“ iš tokių įmonių kaip „Sony“, „Panasonic“ ir „Philips“. Kuo daugiau OLED plokščių gaminių bus pristatyti, tuo daugiau bus rodomi ekranai: 2013 m. „LG Display“ didelio formato OLED plokščių siuntiniai buvo tik 200 000, palyginti su 1,7 mln.


Jei tai yra problema, kurią galima įveikti laiku, viskas bus gerai; tačiau „LG“ nuolatinis programinės įrangos atnaujinimas rodo, kad ši problema negali būti išspręsta šaknų arba gamybos lygiu. Remiantis ataskaitomis, naujausias „LG Display“ programinės įrangos atnaujinimas leido agresyviau keisti ekrano šviesos našumą, kai perjungiamas ryškus ir tamsus turinys. „Sony“, įsigijusi OLED plokštes iš „LG“, taip pat pristatė programinę įrangą, kuri tamsina nuotraukas.


Rinkos dalis


Taigi, ar LG žaidžiamas azartinių lošimų karas padeda įgyti rinkos dalį? Galų gale, rinka yra labiausiai įtikinama, o duomenys yra viskas.


Atitinkamais duomenimis, „Samsung“, kuri yra svarbiausia televizijos rinka pasaulyje, rinkos dalis yra 36%, o LG - 15,2%. Vizio užėmė trečią vietą, turinti 13,4% rinkos dalį; „Sony“ užėmė ketvirtą vietą, turėdama 11,5% rinkos dalį. Šių metų rugpjūčio mėn. „Samsung“ rinkos dalis siekė 34,3%, LG - 15,2%, „Vizio“ - 11,4%, „Sony“ - 10,8%.


Tačiau, jei sutelkiate dėmesį į aukščiausios klasės rinką, tai bus įdomu. 2017 m. Televizorių, kurių kainos viršijo 2500 dolerių, „Samsung“ rinkos dalis buvo 34,3%, „Sony“ - 33,3%, o LG - 30,3%. Tačiau nuo šių metų rugpjūčio mėn. „Samsung“ valdė 43,6% rinkos, „Sony 32,9%“, „LG 22,9%“. Sunku nustatyti, kad LG rinkos dalis mažėja. Remiantis 2019 m. Rugsėjo trečiojo savaitės statistiniais duomenimis, „Samsung“ rinkos dalis dar padidėjo iki 55,9%, „Sony“ 23,1% ir „LG“ 20,5%. Ši tendencija atsispindi LG trečiojo ketvirčio namų pramogų sektoriaus pelno sumažėjime.


Televizorių, didesnių nei 75 colių, srityje skirtumas yra ypač akivaizdus. 2017 m. „Samsung“ rinkos dalis buvo 50%, „Sony“ - 35,6%, o LG - 8,4%. Iki 2018 m. Rugpjūčio mėn. „Samsung“ rinkos dalis išaugo iki 57%, „Sony“ - 25%, o LG - 9%. Trečiąją 2019 m. Rugsėjo savaitę „Samsung“ rinkos dalis toliau padidėjo iki 68,7%, „Sony“ - 16,7%, o LG - 9,6%.


Juoda vs ryškumas


Kitas dėmesys yra skiriamas skirtingam „LG“ ir „Samsung“ rinkodaros dėmesiui. LG daugiausia dėmesio skiria tamsios juodos spalvos OLED, o „Samsung“ pabrėžia savo QLED ryškumą, o abi šalys toliau kovoja su kontrastiniu veiksniu.


Ryškumas puikiai veikia tikrose žiūrėjimo scenose, nes žmonės nemato televizoriaus tamsioje aplinkoje. Pirkėjams pirmas kartas, kai žiūrėjo televizorių ryškiai apšviestame prekybos centre, o ne tamsioje patalpoje, gali būti šviesesnis nei jų namų aplinka. „Samsung“ visada pabrėžė, kad tamsiojo kambario testas negali atspindėti realaus gyvenimo, tai gali būti nuoroda į tai. Tai ypač pasakytina apie vartotojų pirkimo modelį.


Apskritai, „LG“ CES parodoje kitais metais turi parodyti, ar ji gali pradėti didelės apimties OLED ir išspręsti nuolatinio senėjimo problemą. „Samsung“ nuolatinis LCD kainų mažėjimas suteiks jam rinkos pranašumą; „MicroLED TV“, kuri nenaudoja organinių medžiagų, taip pat išlaikys konkurencinį pranašumą su pagrindiniais konkurentais (LG).