Ar 5G galinis WiFi

- Dec 24, 2018-

Atvykus 5G, WiFi vis dar egzistuos?


Pirmas dalykas, kuris turi būti aiškus, yra tai, kad 5G yra licencijuota juostų technologija, o „WiFi“ veikia nelicencijuojamoje juostoje, todėl WiFi nereikalauja didelių spektro naudojimo mokesčių. „WiFi“ dizaino koncepcija yra paprasta ir įvairiapusiška, tačiau dėl didelės trukdžių nelicencijuojamoje juostoje „WiFi“ teikia tik geriausias pastangas.


Antra, plėtojant mobiliuosius tinklus, nuolat atnaujinama WiFi technologija, stipresnis skverbtis ir atsiranda platesnė WiFi technologijų aprėptis. Nuolat tobulindamas technologijas, „WiFi“ yra taikomas visoms visuomenės sritims unikalių idėjų dėka. Pvz., Lėktuve oro susisiekimo paslauga teikiama keleiviams; greitaeigiuose traukiniuose geležinkelio įmonė taip pat gali užtikrinti saugų didelės spartos belaidžio interneto prieigą.


Be to, „WiFi“ lankstumas ir nebrangios sąnaudos tampa vienu svarbiausių prieigos metodų 5G etape. 3-osios kartos partnerystės projektas (3GPP) taip pat aptaria 5G ir WiFi konvergenciją. Galų gale, kai vartotojas ateina iš lauko, naudotojas gali sklandžiai ir be suvokimo pereiti nuo 5G tinklo prie „WiFi“ tinklo.


Ateityje, plėtojant daiktų internetą, tinklas turi būti „visada įjungtas / visada prijungtas“. „WiFi“ gali būti sujungtas su daiktų internetu, kad papildytų 5G, kad būtų užbaigtas „visada įjungtas / visada prijungtas“ vientisas ryšys.


Todėl 5G atvykimas nesibaigs WiFi.