Skirtumas tarp OLED ir LED

- Oct 31, 2018-

LED ekranas yra rodymo režimas, valdant puslaidininkinių šviesos diodų rodymą ir rodant simbolius, įjungiant ir išjungiant šviesas. Apšvietimo principas yra naudoti puslaidininkio elektronus sujungiant su skylėle ir atlaisvinti išleistą energiją fotonų pavidalu, kad spinduliuotų šviesą. Paprastai naudojamas informaciniuose stenduose, infraraudonųjų spindulių gaminiuose, eismo ženkluose, apšvietimo įrangoje, šviesolaidiniuose gaminiuose.


OLED yra organinis šviesos diodas. Naudojant naują organinę puslaidininkinę medžiagą (ty angliavandenilį turinčią medžiagą), ji padengiama laidiniu stiklo lakštu, o srovė gali būti naudojama įvairių bangos ilgių šviesai skleisti. Šiuo metu OLED dažniausiai naudojamas automobilių parodose, mobiliuosiuose telefonuose, žaidimų konsolėse, nešiojamuose nešiojamuose mažuose kompiuteriuose, asmeniniuose skaitmeniniuose asistentuose (PDA), automobilių garso ir skaitmeniniuose fotoaparatuose.

Pilnas OLED pavadinimas yra organinis šviesą spinduliuojantis įrenginys. Kaip rodo jo pavadinimas, OLED yra įrenginys, pagrįstas organinėmis puslaidininkinėmis medžiagomis. OLED medžiagose naudojamos mažos molekulės ir makromolekulės. Šiuo metu industrializacija daugiausia naudoja mažas molekulines organines medžiagas. Šiuo metu jis plačiai naudojamas mobiliuosiuose įrenginiuose ir net televizijoje. Jis turi itin greitą atsako greitį ir lengvą pranašumą, paprastą gamybos procesą ir mažesnes išlaidas. Jis gali būti pagamintas iš skirtingų medžiagų ir gali būti pagamintas į lanksčią ekraną, kurį galima sulenkti.


Be to, kadangi OLED yra visiškai kietas, ne vakuumo įrenginys, jis turi anti-vibraciją, atsparumą žemai temperatūrai ir kitas charakteristikas, taip pat turi svarbių pritaikymų kariuomenėje.