Kompiuteris ir monitorius - trumpa C tipo USB analizė

- Aug 08, 2019-

C tipo USB sąsajos pranašumai


C tipo USB yra pateikiamas kaip naujas sąsajos standartas visų akivaizdoje. Jo pranašumas yra ne tik tai, kad patogumo dėlei jį galima įstatyti iš priekio ir iš galo, bet ir tai, kad juo galima pasiekti maksimalų 10Gb per sekundę, o tai padidina greitį, palyginti su ankstesnės kartos „micro USB“ sparta.


Antra, „USB Type“ standarto specifikacijos laidas gali perduoti 3A srovę, o tai gali priversti mobilųjį telefoną pasiekti greito įkrovimo efektą.


Be to, C tipo sąsajos lizdo galo dydis yra apie 8,3 mm × 2,5 mm, atsižvelgiant į dabartinę tendenciją, kad mobilusis telefonas tampa plonesnis ir lengvesnis, tai gali sutaupyti šiek tiek vietos mobiliesiems telefonams.


C tipo USB sąsajos trūkumai


Pirmasis yra suderinamumo klausimas. Nors C tipo USB gali būti suderinamas su senu USB standartu, vartotojams reikia įsigyti adapterį, kad būtų galima suderinti. Šiuo metu rinkoje esanti C tipo USB sąsaja nėra tokia turtinga.


Be suderinamumo problemų, šiuo metu nėra visiškai išnaudoti C tipo USB sąsajos pranašumai. Tikroji C tipo sąsaja turi palaikyti USB 3.1 standartą, o daugelis šiuo metu rinkoje esančių produktų vis dar palaiko tik USB 2.0 standartą. Dėl to įrenginiai, kuriuose naudojama C tipo USB sąsaja, neturi pranašumo perdavimo greičio ir įkrovimo atžvilgiu.


Be to, C tipo USB yra atviras, lankstus ir pan. Naudojimo metu jis yra labai pažeidžiamas įsilaužėlių. Susidūrę su „BadUSB“ pažeidžiamumu, lengva užkrėsti kenksmingą kodą kitais elektroniniais prietaisais, dėl ko vartotojas gali prarasti savo duomenis.