Monitorius- Kaip pasirinkti monitoriaus ekrano dalis

- Aug 28, 2020-

1 punktas: Grupinė medžiaga


Šiuo metu ekrano plokštės rinkoje yra iš esmės skystųjų kristalų plokštės (LCD). Kadangi pati skystųjų kristalų medžiaga neišsiskleidžia šviesos, LCD galinėje dalyje yra foninė plokštelė ir atspindinti plėvelė, kuri suteikia foninį šviesos šaltinį. Dauguma LCD ekranų naudoja TFT vairavimo metodus. Ir pagal skirtingus skystųjų kristalų molekulių susitarimus, yra trijų tipų plokštės: TN, VA ir IPS, kurių kiekviena turi savo privalumų ir trūkumų, kurie bus išsamiai paaiškinti žemiau.


TN skydelis: Visas šio skydelio pavadinimas yra TwistedNematic skydelis. Jis turi greito atsako greičio ir didelio atnaujinimo dažnio charakteristikas, kurios labiau tinka žaidimų monitoriams. Tačiau šis skydelis natūra turi silpną žiūrėjimo kampą ir silpną spalvų ekraną, ir netinka žmonėms su aukštos spalvos reikalavimus.


VA panel: Šis ankstyvojo skydelio tipas gimė kompensuoti TN plokščių trūkumus, didinant žiūrėjimo kampą ir sumažinti atsakymo greitį. Vėliau, kontrasto ir reakcijos laikas palaipsniui gerėja. Didžiausias privalumas šio skydelio natūra šiuo metu yra tai, kad kontrastas yra labai didelis, ir grynas juodas fonas yra purer. Tačiau trūkumai taip pat yra akivaizdesni. 1 yra tai, kad pilkos skalės reakcijos greitis vis dar nėra toks greitas kaip TN skydelio. 2 yra tai, kad ekrano spalvos vienodumas yra silpnas, ir kai kuriose scenose bus spalvų pamainų. Todėl šis skydelis tinka vidutinio ir sub-flagmano pramogų ekranai, ir tai bus šiek tiek sunku naudoti kaip profesionaliai suprojektuotas ekranas.


IPS skydelis: Šis skydelis natūra yra vadinamas In-PlaneSwitching. Jis gimė išspręsti problemą mažo žiūrėjimo kampo ir prastos spalvos ekrano kokybę TN skydelyje. Šiuo metu yra skydelio technologija su plačiausiu žiūrėjimo kampu, ir ji išsprendžia spalvų poslinkio problemą ir daro spalvų rodymą tikslesniu. Todėl šis skydelio tipas yra labai populiarus scenose su didelio spalvų tikslumo reikalavimus. Paprastai pavyzdiniai produktai pasirinks IPS plokštes, kad užtikrintų ekrano spalvų rodymo efektą.


Santrauka: Jei norite turėti geresnį ekraną, tada IPS skydelis yra jūsų pirmasis pasirinkimas.