Monitorius- Kaip pasirinkti monitoriaus ekraną - trečioji dalis

- Sep 25, 2020-

3 punktas: Ekrano spalvų veikimas


Spalvų gylis: vieneto bitas. Tai reiškia spalvų lygį, 8bit turi 256 pilkos svarstyklės, ir 167,000 spalvų yra numatyta. 10bit turi 1024 pilkos svarstyklės, teikiant 107 milijonų spalvų. Kuo pilkesni lygiai, tuo prabangesnė spalva, natūralesnis spalvų perėjimas ir aukštesnė ekrano skydelio kokybė.


Spalvų gama: Dabartiniai pagrindiniai spalvų gamų standartai apima sRGB, AdobeRGB ir NTSC. SRGB spalvų gamą kartu kuria "Microsoft" ir HP. Jis yra plačiausiai taikomas. Dauguma skaitmeninių įrenginių šiuo metu palaiko sRGB ekraną; NTSC turi plačiausią spalvų aprėptį, kuri yra pagrįsta standartu, nustatytu transliavimo ir televizijos transliavimo protokolu. Kino mėgėjams gali sutelkti dėmesį į aprėpties efektyvumą šios spalvos gamą perkant monitorių; "AdobeRGB" yra spalvų gamų standartas, kurį pradėjo "Adobe", o profesionalūs dizaineriai gali daugiau dėmesio skirti monitoriaus aprėpties našumui šioje spalvų gamoje.


Kuo didesnė spalvų gamų vertė, tuo turtingesnė bus spalvų našumas. Ekranai su aukštos spalvos gamą paprastai turi pasiekti 100% sRGB arba 72% NTSC spalvų gama aprėptį.


DeltaE: Tai reiškia nuokrypio reikšmę tarp ekrano skydelio spalvos ir standartinės spalvos. Jis taip pat gali būti parašytas kaip 』E. Šią reikšmę galima pagerinti spalvų korekcija, tačiau ją paveiks aparatūros kokybė. Apskritai, kai vidutinė ΔE vertė yra mažesnė nei 3,2, žmogaus akis vargu ar gali atskirti spalvos skirtumą.


Jei norite pirkti ekraną su puikiu ekrano efektu, galite nustatyti galutinį ekrano efektą, palygindami konkrečias šių trijų parametrų vertes pagal IPS skydelį ir didelę skiriamąją gebą.