Pramoninis skydelis - - Serijinio prievado pasirinkimas ir tipas

- Feb 27, 2020-

(1) Serijinis ryšys reiškia nuosekliojo prievado siuntimo ir priėmimo baitus bitais. Nors nuoseklusis prievadas yra lėtesnis nei lygiagretus ryšys baitu, jis gali naudoti vieną eilutę duomenims siųsti, o gauti duomenis kitoje eilutėje. Serijiniame ryšyje dažniausiai naudojami protokolai RS-232, RS-422 ir RS-485.

(2) Serijinis ryšys, kurį paprastai sakome, yra numatytojo kompiuterio RS232 nuoseklusis prievadas, o RS485 sąsaja yra diferencinė, naudojama tose vietose, kuriose yra didelis patikimumas. Jei kompiuterio RS232 nori susisiekti su RS485 įranga, jis turi naudoti RS232 – RS485 adapterį.

(3) Yra dvi dažniausiai naudojamos nuosekliojo prievado jungtys, viena yra 9 kontaktų nuoseklusis prievadas (nurodytas kaip DB-9), o kitas yra 25 kontaktų nuoseklusis prievadas (nurodytas kaip DB-25). Kiekvienas jungties tipas yra padalintas į vyrišką ir moterišką. Tarp jų jungtis su adata yra patinas, o jungtis su skyle - moteriška.

(4) Svarbiausi nuosekliojo ryšio parametrai yra bitų sparta, duomenų bitai, stop bitai ir paritetas. Dviejų ryšių prievadų parametrai turi sutapti.