Pramoniniai kompiuterio tipai RAM ir ROM

- Jul 31, 2020-

RAM klasifikacija:


1. Statinė laisvosios kreipties atmintis (SRAM)

Statinis atminties blokas suformuojamas pridedant vartų valdiklį statinio trigerio pagrindu. Todėl jis saugo duomenis, naudodamas trigerio savisaugos funkciją.


2. Dinaminė laisvosios kreipties atmintis (DRAM)

Dinaminės RAM atminties matricą sudaro dinaminės MOS saugojimo ląstelės. Dinaminė MOS atminties ląstelė naudoja MOS vamzdžio vartų talpą informacijai saugoti, tačiau kadangi vartų talpa yra nedidelė, o nuotėkio srovė negali būti absoliučiai lygi nuliui, įkrovos sulaikymo trukmė yra ribota. Kad neprarastumėte saugomos informacijos, kondensatorių reikia reguliariai papildyti nutekėjusiu įkrovimu.


ROM klasifikacija ::


1. ROM

Tik skaitymo atmintis yra tam tikra atmintis, galinti nuskaityti tik duomenis. Gamybos procese duomenys yra sudeginami grandinėje su specialia kauke (kauke), o duomenų turinio negalima pakeisti po rašymo, todėl kartais tai vadinama" kaukė ROM" ;. Šios atminties gamybos sąnaudos yra mažos ir dažnai naudojama kompiuteriams paleisti.


2. Programuojama atmintinė, skirta tik skaityti

Programuojamas ROM (vadinamas PROM) paprastai programuojamas vieną kartą. Kai „PROM“ atmintis išeina iš gamyklos, kiekvienas atminties vienetas yra visas 1 arba visi 0. Kai vartotojas jį naudoja, jie naudos programavimo metodą, kad „PROM“ išsaugotų reikiamus duomenis.