Pramoninis skydinis kompiuteris - serijinio prievado pasirinkimas ir tipas

- Sep 10, 2019-

(1) Serijinis ryšys reiškia, kad nuoseklusis prievadas perduoda ir priima baitus bitais. Nors nuoseklusis prievadas yra lėtesnis nei lygiagretus ryšys baitais, jis gali priimti duomenis iš vienos linijos naudodamas vieną eilutę. Serijiniame ryšyje dažniausiai naudojami protokolai apima RS-232, RS-422 ir RS-485.

(2) Serijinis ryšys, kurį paprastai sakome, yra numatytojo kompiuterio RS232 nuoseklusis prievadas. RS485 sąsaja yra diferencinė ir naudojama didelio patikimumo srityje. Jei kompiuterio RS232 nori susisiekti su RS485 įrenginiu, jis turi naudoti RS232 – RS485 adapterį.

(3) Yra dvi dažniausiai naudojamos nuosekliojo prievado jungtys, viena yra 9 kontaktų nuoseklusis prievadas (nurodytas kaip DB-9), o kitas yra 25 kontaktų nuoseklusis prievadas (trumpai - DB-25). Kiekviena jungtis turi vyro ir moters galvą, kur į adatą panaši jungtis yra patino, o perforuota jungtis yra patelės.

(4) Svarbiausi nuosekliojo ryšio parametrai yra bitų sparta, duomenų bitai, stop bitai ir paritetai. Šie parametrai turi atitikti du uostus, kurie jungiasi.