Įterptosios programinės įrangos pramonės plėtra

- Aug 14, 2018-

Įterptosios programinės įrangos pramonė sparčiai plėtėsi ir tapo svarbia programinės įrangos sistemos dalimi. Įterptosios sistemos produktai nuolat įsiskverbia į įvairias pramonės šakas. Kaip specialios programinės įrangos forma, įtraukta į šiuos aparatūros gaminius, įterptinė programinė įranga toliau didina pramonės augimą, o jo dalis visame programinės įrangos pramonėje didėja. 2003 m. Pasaulinė integruota programinės įrangos rinka pasiekė 34,6 mlrd. JAV dolerių.


2003 m. Kinijos rinkos dydis siekė 18,8 mlrd. Tikimasi, kad įterptinės programinės įrangos rinkos mastas 2006 m. Viršys 40 milijardų juanių, o sudėtinis augimo tempas 2003–2006 m.


Didelis protingų įrenginių poreikis naujuoju automobilių, ryšių, informacinių prietaisų, medicinos, karinių ir kitų pramonės šakų etapu paskatino įterptinės programinės įrangos ir sistemų kūrimą. Skirtingai nuo tradicinių bendrosios paskirties kompiuterinių sistemų, įterptinės sistemos yra skirtos konkrečioms taikymo sritims, pritaikytoms taikomųjų programų poreikiams, ir patenka į įvairias pramonės šakas, atitinkančias bendrus protingų produktų poreikius. Nuolat diegiant techninės įrangos naujoves nuolat didėja aparatinės įrangos platformų apdorojimo galia, o aparatūros kaina mažėja. Įterptinė programinė įranga tapo pagrindine skaitmeninės transformacijos ir pažangios produktų pridėtinės vertės technologija.


SOC technologija yra naujas žingsnis plėtojant mikroelektronikos technologiją ir tapo šiuolaikinės itin plataus masto IC plėtros tendencija, suteikiant IC pramonei precedento neturinčią didelę rinką ir retas plėtros galimybes. Sparčiai besivystanti SOC pramonė dar kartą skatino integruotą programinės įrangos ir techninės įrangos sistemų integraciją. Įterptinė programinė įranga yra jos siela ir branduolys.