15 būdų, kaip pagerinti savo fotografijos įgūdžius

- Nov 07, 2018-

01. Imkis dėmesio

Naudokite atskirus AF taškus, kad sutelktumėte dėmesį į ne centro objektus

Palikite savo fotoaparatą į savo prietaisus ir jis bus fokusuotas naudojant centrinį fokusavimo tašką. Nors tai daugeliu atvejų sukurs ryškius vaizdus, kad kūrybingesnė fotografija geriau kontroliuoti fokusavimo tašką. Jūsų pasirinktas dalykas ne visada bus rėmo centre .

Taigi pirmasis įgūdis, kurio reikia norint įvaldyti, yra tai, kaip jūsų fotoaparatas sutelkti dėmesį į tiksliai tašką, kurį norite būti aštrus. Jūsų fotoaparate yra daug fokusavimo taškų, išdėstytų per rėmelį - juos galite matyti per vaizdo ieškiklį - jie yra puikus sprendimas, skirtas fokusuoti į ne centro objektus. Turėsite nustatyti fotoaparatą į vieno taško automatinio fokusavimo režimą, o ne kelis ar automatinius pasirinkimus.

Tiksli procedūra, skirta atskiriems fokusavimo taškams (ir turimam skaičiui) pasirinkti, priklauso nuo fotoaparato, tačiau paprastai „Canon“ modeliuose turite paspausti AF taško pasirinkimo mygtuką, tada pasukti įvesties ratuką arba naudoti selektorių fotoaparato gale . Žiūrėkite per vaizdo ieškiklį, kaip tai darote, ir pamatysite, kad aktyvus AF taškas (raudonas) judėtų aplink rėmelį.

Čia mes pasirinkome fokusavimo tašką apatiniame kairiajame kampe, kad sutelktume dėmesį į dominuojančią lapą

Daugelyje „Nikon“ DSLR, pasirinkę vieno taško automatinį fokusavimą, tiesiog naudokite keturių krypčių valdiklį, esantį fotoaparato gale, norėdami paryškinti kitą AF tašką.

Pagrindinis neigiamas poveikis naudojant išorinius fokusavimo taškus daugelyje kamerų yra tai, kad jie nėra tokie jautrūs kaip ir rėmo centre . Tai reiškia, kad jie gali sunkiai susikoncentruoti į apšvietimą, jei objektas yra mažas kontrastas arba naudojate objektyvą, kurio maksimali diafragma yra f / 5,6 arba siauresnė. Taip pat galite pastebėti, kad nėra fokusavimo taško, kur tiksliai norite fokusuoti fotoaparatą.

Abiem atvejais galite rankiniu būdu fokusuoti objektyvą arba naudoti techniką, žinomą kaip fokusavimo užraktas, kur paryškinate objektą aktyviu AF tašku ir tada pusiau nuspauskite užrakto atleidimą, kad užfiksuotumėte fokusavimo atstumą prieš perrašant fotografiją.

02. Fokusuokite judančius objektus

Sužinokite, kurį fokusavimo režimą reikia naudoti - nuolatinis automatinis fokusavimas yra tinkamas judančių objektų sekimui

Sutelkiant dėmesį į statinį objektą, gerai ir gerai, bet ne viskas kantriai laukia jūsų, kai sukursite ir užfiksuos savo fotografiją. Dėl šios priežasties jums reikia įvaldyti, kaip susikoncentruoti į judančius objektus.

Norėdami tai padaryti, pakeiskite automatinio fokusavimo režimą iš „Single Shot“ („Nikon“) arba „One Shot“ („Canon“ ), į „Continuous“ arba „AI Servo“ režimą. Dabar, kai pusiau nuspaudę užrakto atleidimo mygtuką užfiksuosite objektą, fotoaparatas tęsis fokusavimą, kai objektas juda, kol žemiau naudokite Nuolatinį automatinį fokusavimą, kad galėtumėte stebėti judančius objektus, kuriuos visiškai paspausite, kad nufotografuotumėte .

Galite pasirinkti iš visų fokusavimo taškų, kurie yra ne centro objektams, bet fotografuojant mažai apšviestose nuotraukose, fotografuojant mažo kontrasto objektus arba naudojant objektyvus, kurių maksimali apertūra yra siauresnė už f / 5.6, šie išoriniai taškai bus sunkūs sutelkti dėmesį.

03. Suprasti, kas daro neryškią fotografiją

Kai kalbama apie fokusavimą, taip pat reikia žinoti, kodėl jūsų nuotraukos nėra aštrios. Tai gali būti nukreipta į fokusavimą, tačiau taip pat gali būti dėl fotoaparato drebėjimo ar objekto judėjimo. Turėsite pastebėti priežastį, išspręsti problemą ir bandyti dar kartą.

  • Neteisingas fokusavimas: jei minkštumas yra dėl netinkamo fokusavimo, galite pastebėti, kad sritys, esančios priekyje arba už objekto, yra aštrios. jei nematote jokių aštrių sričių, neteisingas fokusavimas suteiks vienodą neryškumą aplink kiekvieną vaizdo sritį.

  • Judėjimas: galite lengvai atpažinti, kad fotoaparato drebėjimo sukeltas neryškumas yra būdingas „brūkšnys“. Tai rodo, kad fotoaparatas (ar galbūt objektas) tam tikru momentu perėjo.

04. Gauti baltos spalvos balansą

Aukso spalvos medžiai prieš mėlyną dangų

Pasirinkus baltos spalvos baltos spalvos balansą, čia puikiai dera šiltas lapija ir vėsios mėlynos spalvos dangus

Galite pamiršti viską, kad nustatytumėte tinkamą baltos spalvos balansą - ypač jei fotografuojate neapdorotai , nes tada galite jį pakeisti, kai vėliau apdorosite vaizdus. Tačiau, norėdami įvertinti fotografavimo ekspoziciją ir spalvas bei pasiekti geriausių rezultatų , turėsite gauti tinkamą baltos spalvos balansą.

Jūsų fotoaparato automatinio baltos spalvos balanso nustatymas paprastai atlieka gana gerą spalvų fiksavimą daugelyje apšvietimo sąlygų, tačiau tai nėra neklaidinga.

Pagrindinė situacija, kai gausite geresnius rezultatus naudodami vieną iš rankiniu būdu nustatytų nustatytų verčių, yra tai, kad jūsų temoje dominuoja viena spalva arba tonas, pvz., Mėlynas dangus, oranžinė saulėlydis arba netgi didelė žalią žolę.

Automatinis nustatymas pašalina dalį šilumos, o „Cloudy“ nustatymas pabrėžia

Esant tokioms situacijoms, automatinis baltos spalvos balansas gali nustatyti vertę, kuri padėtų įveikti šią stiprią spalvą , todėl gausite geresnius rezultatus pasirinkdami baltos spalvos balanso nustatymą, kuris atitinka apšvietimo sąlygas, pvz., Saulės šviesą arba šešėlį.

Faktinis šviesos balansas saulėtekio ar saulėlydžio metu yra arti volframo ar dirbtinės šviesos nustatymo (3200K). Bet jei nustatysite šį nustatymą, jūs neteksite daug šilumos, kurią norite nufotografuoti. Vietoj to, pabandykite nustatyti baltos spalvos balansą dienos šviesai arba netgi debesuotai, kad būtų užfiksuotas oranžinis švytėjimas visame jo grožyje.

Patikrinkite mūsų seserų svetainę „Digital Camera World“ „ Cheat sheet“ į „White balance“ nustatymus ir straipsnį apie „ Kaip kūrybiškai atspindėti vaizdus su baltos spalvos balanso nustatymais“ .

05. Nustatykite pasirinktinį baltos spalvos balansą

Fotografuokite baltą arba pilką objektą, kuris užpildo visą kadrą (kortelės gabalas idealus) ir yra toje pačioje padėtyje, kurioje norite fotografuoti. Dabar pasirinkite fotoaparato pasirinktinį arba iš anksto nustatytą baltos spalvos balanso nustatymą.

06. Pagrindinė poveikio kompensacija

Tamsus fonas sukėlė fotoaparatą per daug fotografuojant

Sprendimas, ar padidinti ar sumažinti fotografavimo poveikį, gali būti sudėtingas, nes koregavimas, kurį reikia atlikti, dažnai yra priešingas tam, ką galėtumėte tikėtis iš pradžių. Štai kaip naudoti savo fotoaparato ekspozicijos kompensavimo funkciją, kad vaizdas būtų šviesesnis arba tamsesnis.

Jei objekte yra daugiausia šviesos tonų, galite pastebėti, kad jūsų fotoaparatas nepakankamai atvaizduos jūsų vaizdą. Tokiu atveju reikia paspausti ir laikyti ekspozicijos kompensavimo mygtuką, padidinti ekspoziciją pasukdami ratuką į dešinę, kad įvestumėte +1 reikšmę, tada vėl fotografuokite.

Jei fotografuojate daugiausia tamsią objektą, fotoaparatas greičiausiai peržengs sceną, todėl gali tekti sumažinti ekspoziciją. Paspauskite ir laikykite nuspaudę ekspozicijos kompensavimo mygtuką kaip ir anksčiau, tačiau šį kartą pasukite ratuką į kairę, kad įvestumėte -1 vertę.

Skaitykite skaitmeninius fotoaparatus Pasaulio straipsniai Kaip visada gauti poveikio ekspoziciją - ekspozicijos nustatymai paaiškinti ir kokie yra skirtumai tarp PASM ekspozicijos režimų jūsų fotoaparate? daugiau patarimų.

07. iššifruoti histogramą

Pernelyg eksponuotas vaizdas yra kairėje, o dešinėje esantis vaizdas yra nepakankamai apšviestas

Lengviausias būdas patikrinti kadrų ekspoziciją yra peržiūrėti histogramos vaizdą fotoaparato galiniame ekrane, kai peržiūrite vaizdus.

Tai rodo ekspozicijos pasiskirstymą fotografuojant. Norėdami gauti kuo daugiau naudos iš šio patogaus įrankio, turite atpažinti nepakankamai ir pernelyg veikiančias nuotraukas. Jei kairėje histogramoje yra tarpas, o grafikas išeina iš dešinės pusės, vaizdas yra pernelyg veikiamas. Priešingai, vaizdai bus nepakankamai eksponuoti - dešinėje nuo histogramos bus atotrūkis.

08. Spręsti didelio kontrasto apšvietimu

Sužinokite, kaip elgtis su didelio kontrasto apšvietimu ir užfiksuoti didžiausią tonų diapazoną

Naudojant DSLR ekspozicijos kompensaciją, kad būtų galima reguliuoti bendrą ekspoziciją, daugeliui objektų yra gerai, tačiau yra ir atvejų, kai objekto ryškumo diapazonas yra per didelis, kad fotoaparatas galėtų fiksuoti detales tiek šešėlyje, tiek akcentuose.

Šis diapazonas yra žinomas kaip fotoaparato dinaminis diapazonas, o nors jis skiriasi įvairiais modeliais, gana paprasta rasti scenų, kuriose kontrastas yra didesnis nei net geriausi fotoaparatai.

Praktikoje dažnai galėsite atpažinti šias sąlygas prieš pradedant fotografuoti, tačiau paprasčiausias būdas pastebėti situaciją yra peržiūrėti savo fotografiją ir patikrinti histogramą ir paryškinti įspėjimus.

Mes nufotografavome vieną vaizdą -1 ekspozicijos kompensavimu, o kitą - +1. Sujungus žemiau ir pernelyg eksponuotus kadrus, vaizdas ir detaliai pateikiami tiek akcentuose, tiek šešėlyje

Pradėkite fotografuodami ir patikrindami, ar šešėliai pasiekia grafiko kairę. Dabar galite suaktyvinti įspėjimo įspėjimo ekraną. Jei ekranas mirksi, rodydamas, kad yra jokių detalių, tada fotoaparatas negali įrašyti viso ryškumo diapazono.

Kai susiduriate su šia situacija, yra keletas būdų, kaip išspręsti šią problemą. Jei fotografuojate JPEG režimu, daugelis fotoaparatų siūlo įmontuotas sistemas, kad fiksuotų daugiau išskirtinių ir (arba) šešėlių detalių nei įprastos nuotraukos. „Nikon“ sistema vadinama „Active D-lighting“, o „Canon“ versija yra „Auto Lighting Optimiser“.

Išbandykite ND grad objektyvo filtrą

ND grads padeda sureguliuoti šviesius debesis

Tradicinis sprendimas dėl didelio kontrasto apšvietimo yra naudoti ND grad objektyvų filtrą . Šie filtrai yra pusiau tamsūs ir pusiau aiškūs, todėl padedate tamsiąją filtro sritį, kad sumažintumėte lengviausio scenos ploto ryškumą.

Tai gerai, kai didelė scena yra šviesesnė už likusią dalį, pvz., Dangus atvirame kraštovaizdyje. Tačiau jie yra mažiau naudingi tiems subjektams, kuriuose yra mažesnių šviesių sričių, pvz., Langų ar saulės spindulių per medžius, nes filtras patamsins sritis, esančias aplink šiuos akcentus.

10. Sukurkite HDR vaizdus

Didelis dinaminis diapazonas (HDR) tapo populiariu vaizdų užfiksavimo metodu, kuris priešingu atveju būtų sudegęs, be šešėlių detalių ar abiejų.

Norint pasiekti tikruosius HDR vaizdus, reikia fotografuoti bent tris kadrus, po vieną - nepakankamai apšviestą, vieną teisingai veikiantį vaizdą ir vieną per daug eksponuotą. Tada šiuos vaizdus sujunkite naudodami „Photoshop“ įrankį „Sujungti į HDR“, „ Lightroom“ HDR sujungimo įrankį arba programinę įrangą, pvz., „HDR Efex Pro 2“ arba „Photomatix“.

11. Atkurkite išsamią informaciją

Nustatykite ekspoziciją, kad užfiksuotumėte kuo daugiau išskirtinių detalių

Fotografavimas neapdorotai leis jums užfiksuoti daugiau išskirtinių ir šešėlių detalių nei JPEG režimu. Tačiau netgi neapdorojus lengviau atkurti išsamesnę informaciją nei šešėliai. Dėl šios priežasties, kai fotografuojate didelio kontrasto objektus, nustatykite ekspoziciją, kad užfiksuotumėte kuo daugiau išskirtinių detalių.

12. Padėkite objektą

Pagrindinio objekto išdėstymas centralizuotai į savo kadrus gali suteikti labai statišką ir nuobodu sudėtį

Kompozicijos pagrindų mokymasis yra ne tik pasirenkant, ką šaudyti, bet ir geriausius naudojimo būdus, vienas iš pagrindinių būdų, kaip pagerinti savo fotografijos įgūdžius. Yra daug taisyklių ir teorijų apie tai, kas daro tobulą kompoziciją, tačiau svarbiausias dalykas, kurį turėtumėte galvoti, kai fotografuojate, yra vieta, kur įvesti pagrindinį objektą.

Pagrindinio objekto perkėlimas į vieną pusę sukuria dar labiau subalansuotą vaizdą

Tai pagunda įdėti objektą į rėmo centrą , tačiau tai gali sukelti statinius atrodančias kompozicijas. Dažnai daug geriau įdėti dalyką tik centre .

Klasikinis metodas yra naudoti trečdalių taisyklę, kurią apibrėžia įsivaizduojamos „linijos“, kurios padalija kiekvieną vaizdo pusę į tris lygias sritis. Tada pagrindinį objektą pastatysite vienoje iš šių linijų arba susikerta.

13. Gerai išnaudokite erdvę

Patalpų judėjimas rėmelyje yra geras, kai fotografuojate judesius, gyvūnus ar portretus

Erdvė aplink jūsų temą yra labai svarbi jūsų kompozicijos sėkmei, kaip ir pačiam objektui. Visų pirma, jūs turite galvoti apie tai, kiek subjekto apylinkės norite įtraukti į savo fotografiją.

Tai nėra tikslus mokslas, tačiau, kaip taisyklė, turite įtraukti aplinką, jei jie prideda prie nuotraukos, pvz., Parodyti aplinką aplink objektą portretų ar laukinės gamtos vaizduose. Kita vertus, griežtesnė kompozicija, išskirianti aplinką, gali padėti pagrindiniam objektui dominuoti vaizde.

Paveikslėlis gali būti neribotas, jei objektui yra mažai vietos „išvaizdai“ arba įeiti

Vienas iš svarbiausių erdvės panaudojimo jūsų nuotraukose aspektas yra ypač taikomas veiksmo šūviams ir portretams. Žiūrėdami į judančių objektų vaizdus, jūs, be abejo, žiūrite į vietą, į kurią važiuojate .

Dėl šios priežasties gera idėja palikti daugiau erdvės prieš tai, kad ji galėtų pereiti į kitą vietą, nei yra už jos ribų, nes kitaip jūsų fotografavimas gali atrodyti gana nesubalansuotas.

Portretai taip pat gali turėti naudos iš panašios kompozicijos technikos. Paliekant tam tikrą erdvę, kurią jūsų objektas ieško, iš karto sukuriama žymiai subalansuota sudėtis.

14. Padidinkite nuotraukas

Kai aštrinate šūvį, visada naudokite mažiausią sumą, kuri tik smarkiai ir ryškiai atvaizduoja jūsų fotografiją

Kaip išnaudoti savo vaizdo gavimo programinę įrangą, reikia įgūdžių, kurie reikalauja laiko. Tai viliojanti manyti, kad kuo daugiau aštrinimo taikysite vaizdams, tuo ryškesni jie bus rodomi. Bet jums reikia šiek tiek apriboti; kitaip jums bus suteikta daugiau triukšmo ir bjaurių „halotų“.

Vienas iš labiausiai paplitusių pervertinimo priežasčių yra netinkamo apdorojimo etapo taikymas arba net taikymas jau išryškintiems vaizdams. Jei nufotografuojate JPEG vaizdus, jie galėjo būti jau užfiksuoti fotoaparate, todėl jums reikia labai atidžiai taikyti papildomą galandimą.

Neapdoroti failai neturės jokio galandimo fotoaparate, tačiau jį galima taikyti apdorojant vaizdus. Jums tereikia nuspręsti, ar tai geriausia pritaikyti jūsų neapdorotoms konversijoms, ar vėliau.

Padidinkite iki 100%, kad galėtumėte pastebėti bet kokį pernelyg didinimą

Geriausias būdas išvengti pernelyg didinimo - tai padaryti vienu iš paskutinių koregavimų, kuriuos darote savo nuotraukose, taigi, jei ketinate redaguoti savo nuotraukas „Photoshop Elements“ arba „CS“, tai geriausia išjungti bet kokį fotoaparatą arba žaliavinio konversijos galandimas.

Akivaizdžiausias šalutinis efektas, kai naudojamas per daug aštrinimo, yra apačioje esančių detalių halo, naudojant aukšto spindulio nustatymą. Jei norite tai pastebėti, padidinkite iki 100% vaizdo srityje, kurioje yra tamsios linijos arba smulkios detalės, atsižvelgiant į šviesesnį foną.

Štai super patarimas: jei taikydami „ Photoshop“ unsharp kaukės filtrą, atvaizdai bus šlifuojami , raktas turi būti subtilus. Iš pradžių pabandykite naudoti nuo 50 iki 80%, 1 spindulio ir 2–5 ribų.

15. Naudokite sodrumą

Lango „Hue / Saturation“ (išskleidžiamajame) išskleidžiamajame meniu galite sumažinti atskirų spalvų sodrumą neprarandant detalių

Panašiai kaip ir aštrinimas, reikia atsargiai naudoti sotį, jei norite išvengti, kad vaizdai atrodytų ryškūs ir per daug virti. Daugelyje scenų pastebėsite, kad kai kurios spalvos yra daug labiau prisotintos nei kitos, ypač raudonos ir žalios, todėl, o ne tiesiog koreguojant viso vaizdo sodrumą, galite naudoti ir atskiras spalvas, naudojant „Hue / Saturation“ valdiklį.