Kodėl pramoninės automatikos reikia naudoti pramoninį kompiuterį?

- Nov 30, 2018-

Pastaraisiais metais pramoniniai automatai ir pramoniniai robotai sparčiai augo, o mechaninių įrenginių ir robotų automatinėje valdymo sistemoje yra du sprendimai: vienas yra pagrįstas kompiuterine valdymo sistema; kita - pramoninės kompiuterinės kontrolės sistema. . Tačiau faktiniame taikyme pramoninio kompiuterio sprendimas yra praktiškesnis. Nors kūrimo procese kompiuterinė valdymo sistema sukėlė milžiniškus automatinio mechaninių įrenginių ir robotų valdymo pokyčius, tačiau praktiškai po pakartotinio palyginimo ir patikrinimo, palyginti su pramonine kompiuterine valdymo sistema, yra daug trūkumų nepakankamai. Tad kodėl kompiuterinės kontrolės sistemos yra labai retos realaus pasaulio valdyme? Kodėl automatinė valdymo sistema labiau linkusi naudoti pramoninį kompiuterį?

Kadangi kompiuterinės kontrolės sistemos yra trapesnės nei specialios kontrolierės ir jos yra labiau pažeidžiamos susidūrimo ar kitos žalos atveju. Be to, naudojant kompiuterizuotą valdymo sistemą, kontrolės sistemos paleidimas tampa sudėtingesnis, o išlaidų taupymo požiūriu sunku. Tuo pačiu metu sistemos saugumo trūkumas taip pat yra svarbus veiksnys, į kurį reikia atsižvelgti. Todėl daugeliu atvejų kompiuterinę valdymo sistemą vertiname kaip neveiksmingą ir saugią saugos kontrolės sistemą, kuri paskatino gamintojus pasirinkti daugiau specialistų.

Kai saugumo valdymo programinė įranga yra integruota į pramoninį kompiuterį (pramoninį kompiuterį), jo pagrindinė funkcija yra palaikyti normalų sistemos veikimą. Tačiau gali kilti tam tikra rizika, kad mes turime nenuspėjamą. Pavyzdžiui, kai yra virusų įsilaužimo kontrolės programinė įranga arba atkuriama ugniasienė, ji gali panaikinti kai kurias pagrindines sistemos funkcijas.

Proceso valdymo sistema yra jautresnė valdymo programos nutraukimui, o ne mašinos veikimui, o sistema greičiausiai sukelia gamybos prastovas, todėl apsaugos sistemos stabilumas tampa pagrindiniu veiksniu. Jei roboto valdymo sistema nepavyksta, tada daugiausia sustabdysime roboto gamybos liniją, bet jei proceso valdymo sistema nepavyks, visa gamybos linija gali sustoti, o tai sukels daug rimtų pasekmių.

Tačiau dabar STK įrangos sistemos yra labai stiprios. Jie sugebėjo prisitaikyti prie atšiaurių pramoninių aplinkų, pvz., Stiprių žemės drebėjimų ir aukštos temperatūros. Jie yra tokie pat stabilūs ir patikimi kaip tradicinės PLC valdymo sistemos. Daugelis žmonių susieja pramoninius kompiuterius su „Windows“ sistemomis ir mano, kad jie bijo būti nukentėję ir linkę į nesėkmę. Tačiau pramoniniai kompiuteriai palaiko „Linux“, „Windows“ ar kitas pardavėjo sukurtas programinės įrangos sistemas. Ir jų patikimumas daug pagerėjo: sistema turi realaus laiko stebėjimo galimybes, o kai kurie naudotojai taip pat naudos FPGA ir aukštos kokybės duomenų apdorojimo įrenginius, kad galėtų paleisti realaus laiko kontrolės sistemas FPGA.

Žinoma, kontrolės racionalumo tyrimai tęsiasi, ypač kontrolės srityje, kur reikalingos atsarginės sistemos. Tiems, kuriems reikia perjungti iš vienos sistemos į kitą be buferio, kompiuterio valdikliai turi didesnį pranašumą. Su DCS sistema, vieno kontūro valdikliu ir kai kuriomis PLC valdymo sistemomis valdymo programa ir programinės įrangos valdymas yra gana nepriklausomi, todėl pramoninio kompiuterio valdymas yra paprastesnis ir patogesnis nei tiesioginis programos valdymas.