Įterptųjų sistemų ateities plėtros tendencijos

- Oct 12, 2018-

Informacijos amžiuje skaitmeninis amžius suteikė didžiules galimybes įterptiems produktams, parodydamas šviesią ateitį įterptai rinkai ir taip pat sukeldamas naujus iššūkius įterptiems gamintojams. Iš to matome, kiek įterptųjų sistemų bus ateityje. Didelė plėtros tendencija:

1. Įterptinė plėtra yra sistemos inžinerija, todėl įterptųjų sistemų tiekėjai privalo pateikti ne tik įterptines aparatinės ir programinės įrangos sistemas, bet ir galingas aparatūros kūrimo priemones ir programinės įrangos paketus.

Šiuo metu daugelis gamintojų visiškai apsvarstė šį klausimą. Kartu su pagrindine stūmimo sistema, kaip svarbiausias dalykas, taip pat skatinama vystymosi aplinka. Pavyzdžiui, „Samsung“ skatina „Arm7“, „Arm9“ mikroschema taip pat teikia plėtros plokštę ir versijos bei palaikymo paketą (BSP), o „WindowCE“ taip pat teikia įterptąjį „VC ++“ kaip pagrindinį stūmimo sistemos kūrimo įrankį, taip pat „Vxworks“ „Tonado“ kūrimo aplinką, „DeltaOS“ „Limda“ rinkinį aplinką. Taip pat būdingi šios tendencijos pavyzdžiai. Žinoma, tai yra ir rinkos konkurencijos rezultatas.

2. Reikalavimai tinklui ir informavimui Dėl interneto technologijų ir didėjančio dažnių juostos pločio, anksčiau veikiančių vienfunkcinių įrenginių, tokių kaip telefonai, mobilieji telefonai, šaldytuvai, mikrobangų krosnelės, funkcijos nebėra pavienės, o struktūra yra sudėtingesnė.

Tam reikia, kad lustų dizaineriai mikroschemoje integruotų daugiau funkcijų. Siekiant patenkinti programos funkcijų atnaujinimą, dizaineriai, naudodamiesi galingesniu integruotu procesoriumi, pvz., 32 bitų, 64 bitų RISC lustu arba signalo procesoriumi DSP, pagerina apdorojimą. Galimybės, pridedant funkcines sąsajas, pvz., USB, plėtinių magistralių tipus, pvz., CAN BUS, siekiant pagerinti daugialypės terpės, grafikos ir kt. Apdorojimą ir palaipsniui įdiegti sistemos-on-a-chip (SOC) koncepciją. Programinė įranga naudoja realaus laiko daugiafunkcinius programavimo ir kryžminio tobulinimo įrankius, kad galėtų kontroliuoti funkcinį sudėtingumą, supaprastinti taikomųjų programų kūrimą, užtikrinti programinės įrangos kokybę ir sutrumpinti kūrimo ciklus. Pavyzdžiui, HP

3. Interneto sujungimas tapo neišvengiama tendencija.

Norint prisitaikyti prie tinklo plėtros reikalavimų, būsimiems įterptiesiems įrenginiams turi būti reikalingos įvairios tinklo ryšio sąsajos. Tradiciniai vieno lusto mikrokompiuteriai neturi tinklo palaikymo, o naujosios įterptųjų procesorių kartos pradėjo įterpti tinklo sąsajas. Be TCP / IP protokolų palaikymo, taip pat reikalingos kai kurios IEEE1394, USB, CAN, Bluetooth ar IrDA ryšio sąsajos arba kelių rūšių ryšių tinklo programinė įranga ir fizinio sluoksnio tvarkyklės programinė įranga. Programinės įrangos sistemos branduolys palaiko tinklo modulį, o net žiniatinklio naršyklė gali būti įterpta į prietaisą, suvokiant įvairių prietaisų naudojimą prieigai prie interneto bet kuriuo metu ir bet kur.

4. Supaprastinkite sistemos branduolius, algoritmus, mažinkite energijos ir aparatūros bei programinės įrangos išlaidas.

Ateities įterpti produktai yra įrenginiai, jungiantys aparatinę ir programinę įrangą. Siekiant sumažinti energijos suvartojimą ir sąnaudas, projektuotojai turi kuo labiau racionalizuoti sistemos branduolį, išlaikyti tik su sistemos funkcijomis glaudžiai susijusią techninę ir programinę įrangą ir naudoti mažiausius išteklius tinkamiausioms funkcijoms pasiekti. Dizaineris privalo pasirinkti geriausią programavimo modelį ir nuolat tobulinti algoritmą, kad optimizuotų kompiliatoriaus našumą. Todėl programinės įrangos personalas turi turėti daug techninės įrangos žinių, tačiau taip pat turi sukurti pažangias įterptinės programinės įrangos technologijas, pvz., „Java“, „Web“ ir „WAP“.

5. Suteikite draugišką multimedijos ir žmogaus sąsają

Naudotojai gali glaudžiai susisiekti su įterptais įrenginiais, o svarbiausias veiksnys yra tai, kad ji yra labai patogi vartotojo sąsaja. Vaizdo sąsaja ir lankstus valdymo metodas leidžia žmonėms jaustis, kad įdėtas prietaisas yra tarsi senas draugas. Dėl šio reikalavimo įdėtos programinės įrangos kūrėjai kruopščiai dirba su grafinėmis sąsajomis ir daugialypės terpės technologijomis. Rankiniu būdu įvestas teksto įvedimas, interneto prieiga prie interneto, el. Paštas ir spalvota grafika bei vaizdai suteikia vartotojams laisvės jausmą. Šiuo metu kai kurie pažangūs PDA suprato, kad kinų simbolių rašymas ir trumpųjų pranešimų balso išleidimas yra rodomas ekrane, tačiau bendroji įterptinė įranga turi ilgą kelią nuo šio reikalavimo.