RAM ir ROM

- Sep 18, 2018-

Visiškas RAM (Random Access Memory) pavadinimas yra atsitiktinės prieigos atmintis, kuri yra lygiavertė mobiliam saugojimui kompiuteryje duomenų saugojimui ir išsaugojimui. Jis gali būti skaitomas ir rašomas bet kuriuo metu. RAM paprastai naudojama kaip laikina laikmena (vadinama sistemos atmintimi) operacinėms sistemoms ar kitoms veikiančioms programoms.

Tačiau RAM negali išsaugoti duomenų, kai maitinimas yra išjungtas. Jei reikia išsaugoti duomenis, turite juos įrašyti į ilgalaikę atmintį (pvz., Standųjį diską). Dėl šios priežasties RAM kartais vadinama „kintamąja atmintimi“. RAM atmintį galima toliau suskirstyti į statinę RAM (SRAM) ir dinaminę atmintį (DRAM). Kadangi DRAM vieneto talpa yra maža, ji plačiai naudojama kaip pagrindinė sistemos atmintis.

Pilnas ROM (tik skaitymo atminties) pavadinimas yra tik skaitymui skirta atmintis, kuri yra lygi kompiuterio standžiajam diskui, kad būtų galima išsaugoti ir išsaugoti duomenis. ROM duomenys negali būti atnaujinami savavališkai, tačiau juos galima skaityti bet kuriuo metu. Net jei maitinimas yra išjungtas, ROM gali išsaugoti duomenis. Tačiau, kai duomenys yra parašyti, jį galima keisti tik specialiais būdais arba visais būdais, todėl ROM dažnai naudojamas kaip įterptinės sistemos operacinė sistema. Rinkos PDA ROM dydis šiuo metu yra 64 MB ir 128 MB.

Palyginti su RAM ir ROM, didžiausias skirtumas tarp šių dviejų yra tas, kad atmintyje saugomi duomenys po maitinimo išjungimo automatiškai išnyks, o ROM nebus.