Kompiuterių sąsajos bendro naudojimo metu - I

- Jan 16, 2019-

Infraraudonųjų spindulių sąsaja:

Tai pigus, artimas, nesusietas, mažos galios ir konfidencialios komunikacijos schema. Jis dažniausiai naudojamas belaidžiams duomenų perdavimams kompiuteriuose, tačiau jis palaipsniui pradėjo naudotis belaidžiais tinklais ir nuotolinio valdymo prietaisų naudojimu. Atsižvelgiant į daugybę infraraudonųjų spindulių ryšio privalumų, dabartinės pagrindinės plokštės beveik visose teikia infraraudonųjų spindulių sąsajas, kad vartotojai galėtų ja naudotis komunikuodami su įrenginiais su infraraudonųjų spindulių sąsajomis, pvz., Nešiojamieji kompiuteriai, spausdintuvai, modemai, delniniai kompiuteriai, mobilieji telefonai ir pan. Tačiau infraraudonųjų spindulių sąsaja teikiama tik kompiuterio pagrindinėje plokštėje, o ne visas perdavimo ir priėmimo įrenginys. Todėl, kai naudotojai nori naudoti infraraudonųjų spindulių ryšį, jie vis tiek turi įsigyti infraraudonųjų spindulių jungtį.


DB sąsaja:

D tipo duomenų sąsaja, sąsajos standartas elektroniniams įrenginiams (pvz., Kompiuteriams ir periferiniams įrenginiams) prijungti. Kadangi forma yra panaši į anglų raidę D, ji vadinama D tipo sąsaja.


PCI sąsaja:

Tai yra plačiausiai naudojama asmeninių kompiuterių sąsaja ir yra prieinama beveik visuose pagrindinės plokštės produktuose. Dažniausias lizdas pagrindinėje plokštėje yra PCI lizdas. Dabartinėse populiariose stalo plokštėse „ATX“ pagrindinėse plokštėse paprastai yra nuo 5 iki 6 PCI lizdų, o mažesnėse „MATX“ plokštėse taip pat yra 2–3 „PCI“ lizdai, rodantys platų programų spektrą.

Serijos sąsaja:

Serijinis prievadas (dar vadinamas „serijiniu prievadu“) yra plėtimosi sąsaja naudojant nuoseklųjį ryšį. Bendrosioms kompiuterio taikomosioms sistemoms naudoti RS-232 (naudojant 25 kontaktų arba 9 kontaktų jungtį) ir pramoninėms kompiuterinėms taikomosioms programoms įprastai naudoti pusiau dvipusį RS-485 ir pilną dvipusį RS-422.


RS-232 yra viena iš serijinės komunikacijos sąsajų. RS-422 sąsaja, pilnas standarto pavadinimas yra „subalansuotos įtampos skaitmeninės sąsajos grandinės elektrinės charakteristikos“, apibrėžiančios sąsajos grandinės charakteristikas. Tipiškas RS-422 yra keturių laidų sąsaja. Iš tikrųjų yra signalinė žemė, iš viso 5 eilutės. Jo DB9 jungties kaiščio apibrėžimas. RS-485 sąsaja yra pagrįsta RS-422, todėl daugelis RS-485 elektrinių taisyklių yra panašios į RS-422.