Skydinis kompiuteris - skirtumas tarp pramoninio kompiuterio, kurio pagrindas yra X86, ir ARM, pagrįstas pramoniniu kompiuteriu?

- Dec 12, 2019-

1. Išplėtimo galimybės

„X86“ pramoninis kompiuteris yra sujungtas su išplėtimo įranga (tokia kaip standusis diskas, atmintis ir kt.) „Tilto“ būdu, o „x86“ pramoninis kompiuteris gali lengvai išplėsti savo veikimą, pavyzdžiui, pridėti atmintį, standųjį diską ir pan.

Pramoninis kompiuteris su rankine architektūra jungia centrinį procesorių ir duomenų saugojimo įrenginį per specialią duomenų sąsają, todėl sunku išplėsti saugojimo ir laikymo vietos atmintį (paprastai jo atminties ir duomenų saugojimo talpa nustatoma gaminant gaminį), todėl Pramoninis kompiuteris su rankine architektūra paprastai nesvarsto plėtros.

2. Programinės įrangos kūrimo patogumas ir turimų priemonių įvairovė

Programinės įrangos kūrimo aspektu x86 architektūra yra lengvesnė, paprastesnė ir pigesnė nei rankinė architektūra. Tuo pat metu lengviau rasti trečiųjų šalių programinę įrangą, o programinės įrangos perkėlimas yra lengvesnis.

3. Operacinės sistemos suderinamumas

Beveik visos x86 aparatinės įrangos platformos gali tiesiogiai naudoti „Microsoft“ „Windows“ sistemą ir dabar beveik visus populiarius įrankius bei programinę įrangą, todėl „x86“ sistema turi gerą pranašumą suderinamumo srityje.

„Arm“ beveik naudoja „Linux“ operacinę sistemą, ir beveik visos aparatūros sistemos turi savarankiškai kurti savo sistemą, kuri nesuderinama su kitomis sistemomis, todėl jos taikymo programinė įranga negali būti lengvai persodinama, be to, riboja „arm“ kūrimą ir taikymą. Sukūrus „Android“ sistemą, suvienodinta rankinės architektūros kompiuterio operacinė sistema, todėl naujai paleista kompiuterinė sistema, pagrįsta ARM architektūra, turi vieningą, atvirą ir nemokamą operacinę sistemą, kuri suteikia stiprią palaikymą ir galią rankos plėtrai.