Judančių paveikslėlių ekspertų grupė

- Oct 22, 2018-

PEG (Moving Picture Experts Group) yra Tarptautinė standartizacijos organizacija (ISO) ir IEC (Tarptautinė elektrotechnikos komisija (IEC), įsteigta 1988 m., Siekiant suformuluoti tarptautinius sporto įvaizdžio ir kalbos suspaudimo standartus.

MPEG4 komercinės programos apima: skaitmeninę televiziją, realaus laiko multimedijos stebėjimą, mobilųjį daugialypės terpės ryšį, esant mažam greičiui, saugojimą ir paiešką pagal turinį, vaizdo vaizdo transliacijos medijos sistemą ir vaizdo žaidimus, interneto konferencijas, interaktyvias daugialypės terpės programas, pagrįstas kompiuterinių tinklų vaizdine bendradarbiaujantys laboratorijos taikymo scenarijai, televizijos studija ir kt.

MPEG standartinis redaktorius

MPEG standartas iš esmės turi šiuos penkis, mpeg-1, mpeg-2, mpeg-4, mpeg-7 ir mpeg-21, ir ttĮkurta 1988 m., Grupė yra atsakinga už vaizdo ir garso standartų nustatymą CDS, ir nariai yra vaizdo, garso ir sistemų techniniai ekspertai. Nuo tada jie sėkmingai atskyrė garso ir vaizdo įrašus iš tradicinio analoginio režimo, sukūrė ISO / IEC1172 suspaudimo kodavimo standartą ir sukūrė MPEG formatą, atnešdami garso ir vaizdo komunikacija į skaitmeninę erą. Todėl dažniausiai naudojama „MPEG-x“ versija yra vaizdo, garso ir duomenų, kuriuos išduoda ISO (Tarptautinė standartizacijos organizacija), suspaudimo standartas.

MPEG standarto vaizdo suspaudimo kodavimo technologija daugiausia naudoja tarpinių rėmų suspaudimo kodavimo technologiją su judesio kompensavimu, kad sumažintų laiko atleidimą, NAUDOTI DCT technologiją, kad sumažintų vaizdo erdvinį atleidimą, ir USES entropijos kodavimą, siekiant sumažinti statistinį atleidimą nuo informacijos pateikimo .Tai naudojant šias technologijas labai padidėja suspaudimo našumas.

mpeg-1

Mpeg-1 standartas, oficialiai paskelbtas 1992 m., Yra sunumeruotas ISO / IEC11172 ir yra pavadintas „skaitmeninių laikmenų aktyvumo vaizdų ir jų pridedamų garsų kodavimas apie 1,5 Mb / s greičiu“.

Mpeg-1 1 sluoksnio skaitmeninė kasetė

Mpeg-1 sluoksnis 2 DAB, VCD, DVD

Mpeg-1 sluoksnis 3 Internetas, MP3 muzika

Mpeg-1 garso sluoksnis 1

Savybės: paprastas kodavimas, skaitmeninių kasečių, 2 kanalų, garso kompresijos schema naudojama VCD p mpeg-1 sluoksnyje.

Privalumai: palyginti su laiko srities suspaudimo technologija, suspaudimo metodas yra daug sudėtingesnis. Tuo tarpu kodavimo efektyvumas ir garso kokybė gerokai pagerėja, o kodavimo vėlavimas atitinkamai padidinamas. Garso kokybė, kuri yra „visiškai skaidri“ (EBU garso kokybės standartas)

Trūkumai: didelio pralaidumo reikalavimai

Taikymo sritis: voip

„Royalty free“

Pastaba: MPEG-1 garso suspaudimo kodavimas yra pirmasis tarptautinis aukšto patikimumo duomenų suspaudimo standartas, suskirstytas į tris lygius:

- 1 sluoksnis: paprastas skaitmeninių kasečių kodavimas

- 2 sluoksnis (2 sluoksnis): vidutinio algoritmo sudėtingumas, naudojamas skaitmeniniam garso transliavimui (DAB), VCD ir kt.

3 sluoksnis (3 sluoksnis): kodavimas yra sudėtingas ir naudojamas perduoti aukštos kokybės garsą internete, pavyzdžiui, MP3 muzikos suspaudimas 10 kartų

MUSICAM (MPEG-1 garso sluoksnis 2, ty MP2)

Tipas: Audio

Maker: MPEG

Reikalingas pralaidumas: 256 ~ 192kbps (suspaustas 6 ~ 8 kartus)

Savybės: vidutinio algoritminio skaitmeninio garso transliavimo (DAB) ir VCD, 2 kanalų ir MUSICAM sudėtingumas yra plačiai naudojamas gaminant, keičiantis, saugant ir perduodant skaitmenines programas, pvz., Skaitmenines studijas, DAB, DVB ir pan. dėl savo tinkamo sudėtingumo ir puikios garso kokybės.

Privalumai: palyginti su laiko srities suspaudimo technologija, suspaudimo metodas yra daug sudėtingesnis. Tuo tarpu kodavimo efektyvumas ir garso kokybė gerokai pagerėja, o kodavimo vėlavimas atitinkamai padidinamas. Garso kokybė, kuri yra „visiškai skaidri“ (EBU garso kokybės standartas)

Trūkumai:

Taikymo sritis: voip

„Royalty free“

Pastaba: tas pats kaip ir MPEG-1 garso sluoksnis 1

MP3 (MPEG-1 garso sluoksnis 3)

Tipas: Audio

Maker: MPEG

Reikalingas pralaidumas: 128 ~ 112kbps (suspaustas 10 ~ 12 kartų)

Savybės: kompleksinis kodavimas aukštos kokybės garso perdavimui internetu, pavyzdžiui, MP3 muzikos suspaudimas 10 kartų, 2 kanalai. MP3 yra hibridinė suspaudimo technologija, siūloma pagal MUSICAM ir ASPEC privalumus. Tuo metu esant techninėms sąlygoms, MP3 sudėtingumas atrodo gana didelis, o kodavimas nepadeda realaus laiko. Tačiau dėl didelio MP3 garso kokybės, esant mažam bito greičiui, ji tampa mėgstamiausia dekompresija ir tinklo transliacija.

Privalumai: aukštas suspaudimo koeficientas, tinkamas interneto ryšiui

Trūkumai: kai MP3 yra 128KBitrate ir žemiau, atsiranda didelis aukšto dažnio praradimas

Taikymo sritis: voip

„Royalty free“

Pastaba: tas pats kaip ir MPEG-1 garso sluoksnis 1

mpeg-2

Mpeg-2 standartas buvo paskelbtas 1994 m., Įskaitant sistemos dalį 13818-1, dalinę vaizdo dalį 13818-2, garso dalį 13818-3 ir atitikties bandymo dalį 13818-4.

Mpeg-2 kodavimo standartas nori apimti skaitmeninės televizijos ir vaizdo komunikacijos kodavimo standartus. Mpeg-2 yra suskirstytas į penkias klases (profilius) pagal suspaudimo koeficiento dydį, ir kiekvienas lygis yra suskirstytas į keturis vaizdo formatus pagal vaizdo ryškumą arba lygį. Yra 20 5 ir 4 lygių kombinacijų, tačiau kai kurie iš jų yra mažai tikėtina, kad jie pasirodys praktiškai, ir 11 dažniau naudojami. Šios 11 kombinacijų taikomos skirtingomis progomis, pvz., MP @ml (magistro ir magistro lygis) SDTV su studijos kokybės standartine apibrėžtimi ir m @ hl (magistro laipsnis ir aukštas lygis) yra priimtas JAV pagrindinių HDTV aljanso.

Mpeg-2 garso sluoksnis

Tipas: Audio

Maker: MPEG

Reikalingas pralaidumas: tas pats, kaip 1, 2, 3 sluoksnis

Savybės: MPEG-2 garso suspaudimo kodavimas USES naudoja tą patį kodeką kaip mpeg-1, o 1, 2 ir 3 sluoksniai turi tą pačią struktūrą, tačiau gali palaikyti 5.1 ir 7.1 kanalų erdvinį garsą.

Argumentai "už": palaikykite 5.1 ir 7.1 kanalų erdvinį garsą

Trūkumai:

Taikymo sritis: voip

„Royalty“: mokamas individualus

Pastaba: MPEG-2 garso suspaudimo kodavimas USES naudoja tą patį kodeką kaip mpeg-1, o 1, 2 ir 3 sluoksniai turi tą pačią struktūrą, tačiau gali palaikyti 5.1 ir 7.1 kanalų erdvinį garsą.

mpeg-4

Mpeg-4 savo tyrimus pradėjo 1995 m. Liepos mėn. Ir ISO / IEC oficialiai patvirtino 1998 m. Lapkričio mėn. Oficialus standartinis numeris yra ISO / IEC14496. Tai ne tik vaizdo ir garso kodavimui tam tikru greičiu, bet taip pat daugiau dėmesio skiria daugialypės terpės sistemų interaktyvumui ir lankstumui. Šis standartas daugiausia taikomas vaizdo telefonams, vaizdo el. -6400 bitų / s, kurių skiriamoji geba 176 * 144.Mpeg-4 NAUDOJA labai siaurą juostos plotį, per rėmo rekonstrukcijos technologiją, duomenų suspaudimą, siekiant gauti geriausią vaizdo kokybę su mažiausiai duomenimis. Naudojant aukštą „MPEG-4“ suspaudimo ir vaizdo atkūrimo funkciją kokybės, MPEG-2 vaizdo failai DVD gali būti konvertuojami į mažesnius vaizdo įrašo failus. Tokiu būdu vaizdo vaizdo įrašai netenka daug masės, tačiau jie gali susitraukti kelis kartus apimtis, todėl lengva įrašyti programas DVD diskuose rom.Papildomai, mpeg-4 taip pat naudinga fotografuojant namuose, vaizdo įrašuose ir tinkle realiuoju laiku.

MPEG - 7

Mpeg-7 (kurio kilmė yra 1 + 2 + 4 = 7, nes nebuvo mpeg-3, mpeg-5, mpeg-6) buvo tirta 1996 m. Spalio mėn. Iš tiesų kalbant, MPEG-7 nėra suspaudimo kodavimo metodas , jos oficialus pavadinimas vadinamas „multimedijos turinio aprašymo sąsaja, jo tikslas yra sukurti standartą, naudojamą multimedijos turiniui apibūdinti, standartas paaiškins informacijos, turinčios tam tikrą laisvę, reikšmę, gali būti perduodamas įrangai ir kompiuteriui programa arba įrenginys arba kompiuterio programa.Mpeg-7 nėra skirtas konkrečiai programai, bet vaizdo elementams, standartizuotiems su mpeg-7, kurie palaikys kuo daugiau taikomųjų programų. klasifikuokite vaizdus ir garsus keliais parametrais ir užklausų jų duomenų bazėse, kaip tai darome šiandien tekstų duomenų bazėms. Tai gali būti taikoma skaitmeninei bibliotekai, pvz., vaizdo katalogavimui, muzikos žodynui ir pan. žiniasklaidos, pvz., ra „dio“ ir televizijos kanalai; daugialypės terpės redagavimas, pvz.

MPEG - 21

1999 m. Spalio mėn. Vykusioje MPEG MPEG konferencijoje pateikiamas „multimedijos sistemos“ koncepcijos taikymas to paties metų gruodžio mėn. MPEG susitikimas patvirtino, kad oficialus MPEG-21 pavadinimas yra „daugialypės terpės sistema“ arba „skaitmeninė garso ir vaizdo sistema“. standartinė paramos koordinavimo technologija, skirta valdyti daugialypės terpės verslą kaip tikslą, siekiant suprasti, kaip derinti skirtingas technologijas ir standartus, reikia atlikti bet kokius naujus standartus ir skirtingus standartus derinant su darbu.