„Linux Panel PC“ gandai apie „Linux“ sistemos pirmą dalį

- Feb 11, 2019-

Ar kada nors galvojote apie perėjimą prie „Linux“, bet bijo? Štai keletas gandų ir tiesa.


1. Sunku įdiegti


Tai vienas iš labiausiai paplitusių gandų apie „Linux“; Linux egzistuoja daugiausia todėl, kad daugelis žmonių net nereikia nerimauti įdiegti operacinę sistemą, o operacinė sistema yra iš anksto įdiegta. Tačiau turite atsisiųsti „Linux“. Žinoma, rinkoje yra alternatyvų Linux, bet ne toks populiarus kaip „Linux“.


Bet jei jau turite mašiną ir jums reikia tik vienos operacinės sistemos, geriausias būdas yra išbandyti, kokį platinimą domitės, ir sužinoti, kaip gyventi CD arba Live USB. Kai jums patinka platinimas, galite jį įdiegti, leisti „Windows“ arba „Linux“ paleisti nešiojamąjį kompiuterį arba visiškai pakeisti „Windows“.


Nesvarbu, ką pasirinksite, atsisiuntimo procesas yra paprastas, ypač Ubuntu, Fedora, Linux Mint ir openSUSE. Daugumoje leidinių taip pat pateikiamas žingsnis po žingsnio diegimo vedlys ir grafiniai įrankiai. Visas diegimo procesas turi apimti ne daugiau kaip pusvalandį, įskaitant programą.


2. Nesuderinamas


Tai dar vienas paplitęs gandas, dažnai minimas, kai žmonės priešinasi „Linux“. Tačiau yra keletas programinės įrangos ir aparatūros nesuderinamumo su Linux pavyzdžių. „Linux“ sukurta taip, kad naudotojai galėtų naudoti seną aparatūrą, todėl nereikia pirkti naujausios įrangos, kuri yra gera. Ypač Ubuntu galite lengvai naudoti daugumą išorinių įrenginių ir programinės įrangos.


Dabar daugeliui profesionalų yra būtinos programos, o žmonės dažnai nerimauja, kad „Linux“ nebus suderinama su jų mėgstamomis programomis, tačiau ji yra labai suderinama. Neįtikėtinu atveju, jei jūsų programa nėra suderinama su „Linux“, galite lengvai juos naudoti su paketais, pvz., „Wine“ ir „Crossover Linux“. Tačiau geriausias būdas yra atsisiųsti paraišką, panašią į jūsų mėgstamą programą, sukurtą tik „Linux“. Galite rasti suderinamą „Linux“ versiją, kurioje yra visi pagrindiniai produktyvumo paketai.


3. Jis nėra toks saugus kaip kitos operacinės sistemos


Šis gandas yra labiausiai nepagrįstas, daugiausia dėl to, kad yra tiesa. Kaip įrodo mokslinių tyrimų įmonės, tokios kaip Secunia, „Linux“ yra saugesnė nei „Windows“ ar „Mac“. Aukščiausias „Linux“ saugumas kyla iš privilegijų paskirstymo ir daugelis kūrėjų visame pasaulyje vysto ir tobulina „Linux“. Didelis paskirstymų skaičius taip pat yra viena iš priežasčių, kodėl jis yra saugesnis.


Todėl nereikia naujų pleistrų ar antivirusinės programinės įrangos. Taigi realybė yra ta, kad jei ieškote saugaus pasirinkimo, „Linux“ yra geriausias pasirinkimas.