Pramoninių monitorių sąsajos tipas

- Sep 11, 2018-

Pramoninių monitorių sąsajos nurodo sąsają tarp monitoriaus ir priimančiosios, paprastai įtraukiamos į VGA, HDMI ir DVI:


VGA

CRT spalvotas ekranas gali priimti tik analoginio signalo įvestį dėl projektavimo ir gamybos. Labiausiai pagrindiniame yra R B, R V (raudona ir žalia, mėlyna, eilutė, laukas) 5 komponentai, nepriklausomai nuo prieigos prie sąsajos tipo, signalas turi bent jau pirmiau minėtus penkis komponentus. Dažniausiai naudojama kompiuterio grafikos plokštė yra VGA, kuri yra D formos 3 eilių 15 kontaktų lizdas. Kai kurie iš jų yra nenaudingi, o ryšio linijos taip pat yra laisvos.

HDMI

„HDMI“ anglų kalba yra „High Definition Multimedia“, o kinų - didelės raiškos multimedijos sąsaja. HDMI sąsaja suteikia iki 5 Gbps duomenų perdavimo dažnio, kuris gali būti nesuspaustų garso signalų ir didelės skiriamosios gebos vaizdo signalų. Tuo pačiu metu nereikia atlikti skaitmeninio / analoginio ar analoginio / skaitmeninio konvertavimo prieš signalo perdavimą, kuris gali užtikrinti aukščiausios kokybės vaizdo signalo perdavimą. HDMI naudojimo privalumas yra tas, kad vaizdo signalams perduoti vienu metu reikalingas tik vienas HDMI kabelis, o ne tuo pačiu metu reikalauti kelių laidų; tuo pačiu metu galima pasiekti didesnę garso ir vaizdo perdavimo kokybę dėl bevielio skaitmeninio / analoginio arba analoginio / skaitmeninio konvertavimo. Vartotojams „HDMI“ technologija ne tik suteikia aiškią vaizdo kokybę, bet ir labai palengvina namų kino sistemų įdiegimą dėl to paties kabelio garso / vaizdo įrašams. HDMI sąsaja palaiko HDCP protokolą, padedantį peržiūrėti autorių teisių saugomus HD filmus ir televizorių.

DVI

DVI reiškia skaitmeninę vizualinę sąsają, kuri yra pastaraisiais metais sukurta skaitmeninių ekranų įrenginių sąsaja. Įprastinio analoginio RGB sąsajos rodymo procese skaitmeninis / analoginis konvertavimas pirmą kartą atliekamas kompiuterio grafinėje plokštėje, o skaitmeninis signalas konvertuojamas į analoginį signalą ir perduodamas į rodomąjį įrenginį ir skaitmeninį ekraną, atliekamas analoginis / skaitmeninis konvertavimas. Analoginis signalas paverčiamas skaitmeniniu signalu ir rodomas. Po dviejų konversijų tam tikra informacija neišvengiamai prarandama, o tai turi tam tikrą poveikį vaizdo kokybei. DVI sąsajoje kompiuteris tiesiogiai perduoda informaciją apie ekraną į skaitmeninį signalą, taip išvengdamas dvigubo konversijos proceso. Todėl teoriškai vaizdo įrenginių, naudojančių DVI sąsają, vaizdo kokybė yra geresnė. Be to, DVI sąsaja įgalina tikrą „plug-and-play“ ir „hot-swap“ funkciją, todėl nereikia išjungti kompiuterio ir pramoninio ekrano ryšio metu. Dabar daugelis pramoninių ekranų naudoja šią sąsają, o CRT ekranuose naudojama mažesnė DVI sąsajų dalis. Pažymėtina, kad kai kurios pramoninio ekrano DVI sąsajos gali palaikyti HDCP protokolą, padedančią peržiūrėti autorių teisių saugomus HD filmus ir televizorių.