Kaip pasirinkti geriausią kameros monitorių

- May 06, 2019-

Jei daugelis fotografų dažnai ignoruoja įrenginį, tai yra ekranas. Nors mes galime išleisti tūkstančius dolerių įsigydami fotoaparatus, objektyvus ir patobulintus kompiuterius, dažnai naudojame kompiuterio ekraną „padaryti“ arba nusipirkti pigesnį kompiuterį didesniems dydžiams.

Tiems, kurie rimtai žiūri į savo įvaizdį, žiūrėkime. Pirkdami monitorių, turėtumėte apsvarstyti galimybę įsigyti naują fotoaparatą ar objektyvą. Galų gale, kodėl tuos tūkstančius dolerių įdėkite į aukščiausio lygio fotografijos įrangą ir, jei baigsite žiūrėti vaizdus dėl blogo, mažo kontrasto ir riboto spalvų gaminio monitoriaus?

1. Kokio tipo ekranas turėtų būti perkamas?

Perkant ekraną, galbūt mums bus aklimi akronimai, galų gale, LCD monitoriai, plokščiaekraniai monitoriai, susuktos nematinės plokštės ir plokščiaekraniai ekranai turi tiek daug. Tada ką mes turėtume pirkti, kad atitiktų mūsų poreikius. Tada pradėkite nuo ekrano tipo. Pigiausias ekranas pagrįstas susuktu nematiniu. Nors jie turi greitą atsako laiką, jie turi ribotą spalvų atkūrimą, prastą juodą lygį ir siaurą žiūrėjimo kampą. Jie tinka teksto apdorojimui, bet ne rimtai fotografuoti.

Fotografijai mažiausias lygis, kurį turėtumėte ieškoti, yra plokščias konversijos ekranas. Jie buvo brangiausi rodikliai, tačiau kainos per pastaruosius kelerius metus smarkiai nukrito ir dabar pasiekia entuziastų fotografus. Nors atsakymo laikas yra lėčiau, galite gauti gilesnį juodą, geresnį kontrastą ir žiūrėjimo kampą.

Vienas dalykas, kurį reikia apsvarstyti žiūrint į visus monitorius, yra bitų gylis. Plokščias konversijos ekranas gali būti šeši ar aštuoni, o šie papildomi du skaitmenys padidina kainą. Pagalvokite, kaip planuojate dirbti su vaizdu. Jei ketinate spausdinti didelius, aukštos kokybės vaizdus, pasirinkite aštuonių bitų ekraną ir net naudokite dešimt.

Bitų gylis yra susietas su ekrano gaminiu. Gaminys yra diagrama, kurioje aprašoma, kiek spalvų įrenginys gali „matyti“. Kuo daugiau fotografų, tuo geriau.

2. Kokio dydžio ekranas jums reikalingas?

Kitas aspektas apima ekrano dydį. Tai galima suskirstyti į dvi sritis: ekrano dydį ir ekrano santykį, išmatuotą per įstrižainę, ty plotį, padalytą iš aukščio. Atidžiai apmąstykite savo ekrano dydį, o didesnis ne visada geriausias. Patikrinkite savo darbo sritį, kad pamatytumėte geriausią darbalaukio ekrano dydį. Jei sėdite arti monitoriaus, 27 colių didelis ekranas neturi prasmės.

Pastaraisiais metais pastebėta tendencija, kad atranka atliekama pagal santykį 16: 9. Tai standartinis HDTV formatas, puikiai tinkantis žiūrėti filmus, bet nebūtinai fotografams. Mano nuomone, 16:10 yra geresnis pasirinkimas, jis labiau tinka daugelio kamerų vaizdo santykiui, o tai reiškia, kad turite daugiau ekrano erdvės. Kai ieškote ekrano rezoliucijos, kai kurie gamintojai stengsis sumažinti išlaidas, sukurdami jį iki 1920 x 1080, o ne 2560 x 1440, pvz., 27 colių ekraną. Nors abu yra 16: 9, pastaroji turi didesnę skiriamąją gebą.

3. Ar jūsų monitorius gauna visą vaizdo informaciją?

Kita dažnai nepakankamai įvertinta su monitoriais susijusi problema yra tai, kaip prijungti jį prie kompiuterio. Kai kurie žmonės vis dar naudoja VGA kabelius, kurie paprastai siūlo pigesnį ekraną. Tai analoginis kabelis, kuris nereglamentuoja teisingumo. Šiandien beveik visuose ekranuose yra DVI, o HD daugialypės terpės sąsajos ir ekrano prievadai paprastai yra gerokai geresni nei VGA. Bent vienas iš šių kabelių turi būti tiekiamas pagal jūsų gamintoją.

4. Nepamirškite kalibruoti monitoriaus!

Galiausiai, nuvažiavę naują monitorių namą, apsvarstykite, kur jį įdėti, ir įsitikinkite, kad jį kalibruosite. Nėra prasmės išleisti visus sunkiai uždirbtus pinigus gražiame ekrane, kad ją apšiltintumėte. Kalibravimas yra privalomas. Jei nenorite išleisti aparatūros kalibratoriui, bent jau žiūrėkite į programinės įrangos versiją - nors jie nėra tikslūs, jie gali padaryti didelį skirtumą. Jei naudojate jį eksperto režimu, galite labai gerai uždaryti ekraną.