Įterptosios sistemos ypatybės

- Oct 11, 2018-

1. Įterptinė sistema yra pažangių kompiuterinių technologijų, puslaidininkių technologijų ir elektroninių technologijų derinys su konkrečia įvairių pramonės šakų taikymu. Tai lemia, kad tai yra technologijoms imlios, kapitalui imlios, labai išsklaidytos ir naujoviškos žinios. Integruota sistema. Bendroje kompiuterių pramonėje, 90 proc. Kompiuterių pramonės visoje kompiuterių pramonėje, dauguma jų naudoja „Intel“ x86 architektūrą, o lustų pardavėjai yra susitelkę į „Intel“, „AMD“, „Cyrix“ ir kitas įmones. monopolinę padėtį. Tačiau tokia situacija neįtraukta įterptųjų sistemų srityje. Tai decentralizuota pramonė, pilna konkurencijos, galimybių ir naujovių. Jokia įmonės operacinė sistema ir procesorius negali monopolizuoti rinkos.

2. Įterptosios sistemos paprastai yra orientuotos į vartotoją, orientuotos į produktą ir taikomos konkrečiai programai. Didžiausias skirtumas tarp įterptosios sistemos procesoriaus ir bendrojo CPU yra tas, kad pirmasis dažniausiai veikia sistemoje, skirtoje konkrečiai vartotojų grupei. Paprastai įterptųjų sistemų procesoriaus charakteristikos yra mažos energijos sąnaudos, mažas dydis, didelė integracija ir pan. dizainas. Projektuojant įterptųjų sistemų techninę ir programinę įrangą, turime atkreipti dėmesį į efektyvumą, pašalinti atleidimą ir tinkamai konfigūruoti sistemą pagal konkrečius vartotojų poreikius, kad pasiektume norimą našumą. Tuo pačiu metu sistemos projektą taip pat veikia rinkos pasiūla ir paklausa. Įterptųjų procesorių plėtra taip pat atspindi stabilumą, sistema paprastai turi 8–10 metų. Architektūra ir su ja susiję periferiniai įrenginiai, kūrimo įrankiai, bibliotekos funkcijos ir įterptosios programos gali sudaryti sudėtingą žinių sistemą.

3. Įterptinė sistema ir specifinis taikymas yra organiškai sujungti, o atnaujinimas taip pat atliekamas kartu su konkrečiu produktu. Todėl, kai įterptosios sistemos produktai patenka į rinką, jie turi ilgą gyvavimo ciklą.

4. Siekiant pagerinti vykdymo greitį ir sistemos patikimumą, įterptinės sistemos programinė įranga paprastai yra kietinama atminties mikroschemoje arba vieno lusto mikrokompiuteryje, o ne saugoma nešiklyje, pvz., Diske. Atsižvelgiant į ribotą įterptųjų sistemų skaičiavimo greičio ir saugojimo pajėgumų ribojimą, be to, kadangi dauguma įterptųjų sistemų turi turėti didelį realaus laiko našumą, yra aukštas programos kokybės reikalavimas, ypač patikimumas.

5. Pati įterptinė sistema neturi galimybės toliau plėtoti. Pasibaigus projektui, jei vartotojai turi keisti programos funkcijas, jie taip pat turi pasikliauti plėtros priemonių ir aplinkos rinkiniu.

6. Bendrosios paskirties kompiuterių kūrėjai paprastai yra kompiuterių mokslų arba kompiuterių inžinerijos specialistai, o įterptųjų sistemų kūrėjai dažnai yra įvairių taikymo sričių ekspertai. Tam reikia, kad įterptųjų sistemų palaikomos plėtros priemonės būtų lengvai išmoktos ir lengvai naudojamos. Patikimas ir efektyvus.