X86 ir ARM techninės įrangos platformų skirtumų ir savybių palyginimas

- Nov 29, 2018-

Kaip visi žinome, „Intel“ yra neginčytinas kompiuterio ir įmonių procesorių rinkos viršininkas, o „ARM“ yra sparčiai augantis mobiliojo ryšio terminalo rinkoje. „Intel“ orientuojasi į aukštą našumą ir teikia išskirtinį našumą atskiriems vartotojams ir įmonės vartotojams. ARM daugiausia dėmesio skiria mažam energijos suvartojimui ir užtikrina ilgą budėjimo režimą mobiliesiems telefonams ir planšetinio kompiuterio vartotojams.

Pagrindinės šių dviejų savybių savybės ir skirtumai:

1, našumas

Po daugiau nei 30 metų vystymosi X86 kompiuteriai, tiek našumo, tiek gamybos procesai, yra daug stipresni už ARM platformą.

ARM privalumas yra ne tas, kad našumas yra stiprus, bet efektyvus. ARM naudoja RISC instrukcijų rinkinį, kuris yra nepalankioje padėtyje užbaigiant visapusišką darbą, tačiau kai kuriose programose, kuriose užduotys yra palyginti fiksuotos, jos privalumai bus visiškai realizuoti.

2, mastelio

X86 architektūra yra prijungta prie išsiplėtimo įrenginio „tiltu“. Ypač po daugelio metų vystymosi ir kaupimo, plėtimo patogumas, stabilumas ir sąnaudų kontrolė buvo labai geri. ARM naudoja specialų duomenų sąsają, kad prijungtų procesorių prie periferinių įrenginių, pvz., Duomenų saugojimo, kuris paprastai yra nustatomas projektavimo metu ir kurį sunku išplėsti vėliau. Todėl, naudojant ARM architektūrą, iš esmės tęsiamas „pakankamas naudoti“ principas.

3, sistemos suderinamumas

„X86“ architektūros ir „Microsoft“ sąjunga beveik 30 metų monopolizavo asmeninę kompiuterio operacinę sistemą, sudarydama didžiulę naudotojų bazę ir giliai sutvirtindama daugelio naudotojų naudojimo įpročius. Tuo pat metu aparatūros ir programinės įrangos kūrimas palaipsniui suformavo vieningą standartą. Pagal šią kombinacinę platformą kai kurios kūrimo priemonės tampa vis populiaresnės, todėl X86 architektūra pagrįstas suderinamumas taip pat yra neprilygstamas.

ARM architektūra beveik visais laikosi „Linux“ operacinės sistemos, ir beveik visoms aparatinėms įrangoms reikia sukurti atskirą operacinę sistemą, kuri yra nesuderinama su kitomis sistemomis, o tai neabejotinai riboja jos kūrimą ir taikymą, kol „Google“ „Android“ sistema bus vieninga taikomųjų programų rinkoje. Įjungta, ji suteikia tvirtą paramą ARM architektūrai.

4, programinės įrangos kūrimas ir transplantacija

X86 architektūros sistema buvo įdiegta pernelyg ilgai, o vartotojo taikymas, kūrimo įrankiai ir pagalbinis darbas pasiekė labai subrendusią būseną, todėl šioje platformoje galima rasti daugiau ir pigesnių programinės įrangos kūrimo įrankių ir trečiųjų šalių programų. Labai sumažėjo ankstesnio laikotarpio plėtros sąnaudos ir ciklas. ARM dėl savo įrangos, sistemos ir suderinamumo apribojimų yra daug labiau ištemptas nei X86.

5, energijos suvartojimas

Kadangi dviejų jų vystymas yra ne tas pats, X86 turi patenkinti kuo daugiau programų ir laukų. Taigi, ji pasisako už našumą ir greitį, žinoma, remdamasi energijos vartojimo efektyvumo balansu, tikėtina, kad jos energijos suvartojimas nebus mažas, nors jis toli gražu nėra ARM. Tačiau per pastaruosius metus „Intel“ dirbo su didelio našumo ir mažos energijos sąnaudomis ir pasiekė puikių rezultatų. ARM plėtros idėja yra patenkinti konkrečią programą, kuri yra stipriausia tam tikroje srityje, ir jos techninė įranga turi didelį specifiškumą, kuris neabejotinai atspindi jos didžiausią pranašumą: energijos suvartojimą.