„Cgroups“ ir jos funkcijos skydelio kompiuterio sistemoje

- Aug 28, 2018-

Cgroups (Control Groups) yra Linux branduolio sukurtas mechanizmas, integruojantis (arba atskiriantis) sistemos užduočių ir jų pogrupių seriją į skirtingas grupes pagal išteklių lygį, taip užtikrinant sistemos išteklių valdymą. Vieninga sistema. Paprasčiau tariant, cgroups gali apriboti ir įrašyti užduočių grupės naudojamus fizinius išteklius. Iš esmės, cgroups yra serijos serijos, pritvirtintos prie programos branduolio. Atitinkamus kablius sukelia išteklių planavimas programos vykdymo metu, kad būtų pasiektas išteklių stebėjimas ir apribojimas.

Pagrindinis grupių įgyvendinimo tikslas yra sukurti vieningą sąsają, skirtą išteklių valdymui skirtinguose vartotojų lygmenyse. Nuo atskirų užduočių valdymo iki virtualizacijos operacinės sistemos lygmeniu, cgroups teikia keturias pagrindines funkcijas:

Išteklių ribos: „cgroups“ gali apriboti bendrą išteklių, kuriuos reikia atlikti, kiekį. Pvz., Nustatykite viršutinę atminties ribą, kai naudojama skydelio kompiuterio ar planšetinio kompiuterio užduotis, ir išsiųskite OOM, kai jis bus viršytas.

Prioritetinis paskirstymas: skiriamų CPU lizdų skaičius ir disko IO pralaidumas iš tikrųjų yra lygiavertės užduoties prioriteto valdymo skydelio kompiuterio sistemoje kontrolei.

Išteklių statistika: „cgoups“ gali suskaičiuoti „Panel PC“ sistemos išteklių naudojimą, pvz., Procesoriaus naudojimą, atminties naudojimą ir pan. Ši funkcija idealiai tinka dabartiniams debesų produktams, kurie yra apmokestinami pagal naudojimą.

Užduočių kontrolė: cgroups gali sustabdyti, atnaujinti užduotis ir tt