Trumpas SATA įvadas

- Dec 29, 2018-

Kietasis diskas, naudojant SATA (Serial ATA) prievadą, taip pat vadinamas nuosekliojo prievado standžiajame diske, kuris yra kompiuterio kietojo disko tendencija ateityje.


2001 m. Serial ATA komitetas, sudarytas iš Intel, APT, Dell, IBM, Seagate ir Maxtor, oficialiai nustatė Serial ATA 1.0 specifikaciją.

2002 m., Nors Serial ATA įranga nebuvo oficialiai pradėta, Serial ATA komitetas iš anksto panaikino Serial ATA 2.0 specifikaciją.


Serial ATA priima serijinio ryšio režimą. Serial ATA autobusas naudoja įterptąjį laikrodžio signalą ir turi stipresnę klaidų taisymo galimybę. Palyginti su praeitimi, didžiausias skirtumas yra tas, kad jis gali patikrinti perdavimo komandą (ne tik duomenis). Klaida automatiškai pataisoma, o tai labai pagerina duomenų perdavimo patikimumą. Serijinė sąsaja taip pat turi paprastos struktūros ir karšto apsikeitimo palaikymo privalumus.


Serijos standusis diskas yra naujo tipo kietojo disko sąsaja, kuri visiškai skiriasi nuo lygiagrečiosios ATA. Jis gerai žinomas perduodant duomenis serijiniu režimu. Palyginti su lygiagrečiu ATA, jis turi daug privalumų. Pirma, „Serial ATA“ perduoda duomenis nuosekliai serijiniu būdu, vienu metu perduodama tik 1 bitų duomenų. Tai gali sumažinti SATA sąsajos kaiščių skaičių, todėl jungiamųjų kabelių skaičius tampa mažiau efektyvus.